Tejkalimi tejzanor i E-Liquids

 • Rrëshqitje tejzanor rrit ndjeshëm aromën e e-lëngjeve / e-lëngjeve.
 • Trajtimi tejzanor ofron dy përfitime të mëdha:
 • Së pari, steeping tejzanor jep një profil unik aromë, e cila është e karakterizuar nga një shije të plotë, të rrumbullakët dhe të qetë.
 • Së dyti, me një ultrasonicator industrial me fuqi të lartë, kalimi përfundon brenda pak minutash – marrjen e prodhimit industrial e-likuid në një nivel të ri.

Pse tejkalon tejzanor?

Në ndryshim nga ngjitja tradicionale, ku lëngu ka nevojë nga 3 javë deri në disa muaj për t'u njomur, kalimi me ndihmën ultrasonically shpejton procesin në mënyrë drastike: Cavitation tejzanor siguron transferimin dhe nxjerrjen e shkëlqyer të masës në mënyrë që koha e mbirjes të reduktohet në disa sekonda.
Pastrimi tejzanor përmirëson aromatizuesin dhe plakjen e e-lëngjeve dhe rezulton në një profil aromash intensive, por më të butë dhe më të zbutur.
Me tregun e zgjerimit të shpejtë të e-lëngjeve, metoda tejzanor tejkalon prodhuesit e lëngjeve për të përmbushur kërkesat në rritje për e-lëng të cilësisë së lartë.
Gjatë tejkalimit tejzanor, përzierje VG / PG është infused me përbërësit e shije. Duke përdorur ultrasonicators me fuqi të lartë, pastrimi është përmirësuar ndjeshëm duke rezultuar në shije superiore dhe një proces shumë efikas dhe të shpejtë.

Avantazhet e tejzanor Steeping:

 • aromë më të pasur
 • nuk ka kimik të ashpër jashtë shije
 • jashtëzakonisht të shpejtë
 • Shkalla e lartë e nxjerrjes / rreshqitjes
 • Funksionim i thjeshtë dhe i sigurt

Pajisje tejzanor për prodhimin industrial të E-Liquids

Procesor me fuqi të lartë ultrasonike për aplikime industriale (Kliko për ta zmadhuar!)Hielscher Ultrasonics furnizon pajisje të besueshme me fuqi të lartë ultrasonike për prodhimin e sofistikuar të e-lëngjeve. Nëse jeni të interesuar në prodhimin e sasive më të vogla ose në përpunimin e vëllimeve të mëdha për tregun masiv, Hielscher ka sistemin e tejzanor të përkryer të përshtatshëm për kërkesat tuaja.
Për prodhimin e pjesëve më të vogla, përpunuesit tonë tejzanor UP400St ose UIP500hdT janë më të përshtatshme për përpunimin e e-lëngjeve në mënyrë grumbull ose në mënyrë të vazhdueshme. Për prodhimin komercial të volumeve të mëdha, ne rekomandojmë ultrasonicators tonë industriale, p.sh. UIP2000hdT.
Tabela më poshtë ju jep një tregues të kapacitetit të përafërt të përpunimit të ultrasonicators tonë:

Vëllimi i Serisë Shkalla e rrjedhjes Devices rekomanduara
1 deri 500mL 10 deri 200mL / min UP100H
10 deri në 2000 ml 20 deri 400mL / min UP200Ht, UP400St
0.1 deri në 20L 0.2 deri në 4L / min UIP2000hdT
10 deri në 100L 2 deri në 10L / min UIP4000
na 10 deri në 100L / min UIP16000
na më e madhe grup i UIP16000

Cilat janë përfitimet e ultratingujve të tipit të fuqishëm të hetuesit Hielscher në krahasim me një dush tejzanor?

Procesor i fuqishëm tejzanor UP400St me sonotrode S26d40Para së gjithash, banjot me ultratinguj janë projektuar për qëllime të pastrimit të artikujve (p.sh. stoli). Ata prodhojnë një amplitudë shumë të ulët dhe efekti i cavitation akustike ndodh shumë i pabarabartë në të lëngshme sonicated. Meqenëse lëngu në një dush tejzanor nuk merr trajtim uniform, prodhimi mungon në cilësi – duke rezultuar në një cilësi të paparashikueshme, të pabarabartë të produktit përfundimtar (të tilla si aroma e ashpër, variacionet e shijes në mes të grupeve).

Pse Hielscher Ultrasonics?

Hielscher Ultrasonics’ procesorë industrial tejzanor dorëzojnë ultratinguj me fuqi të lartë dhe janë në gjendje të përdorin amplitudë shumë të lartë. Kjo do të thotë se ultrasonicators tona industriale mund lehtë të operojnë me amplitudë deri në 200μm në 24/7 operacion. Fuqia e pajisjeve tejzanor të Hielscher siguron një operacion pa probleme 24/7 në detyrë të rëndë dhe në mjedise kërkuese.

Na kontaktoni! / Pyet Na!

Ju lutemi përdorni formularin e mëposhtëm, nëse dëshironi të kërkoni informacione shtesë rreth homogjenizimit tejzanor. Ne do të jemi të lumtur t'ju ofrojmë një sistem tejzanor që plotëson kërkesat tuaja.

Ju lutem vini re tonë Politika e privatësisë.
Fakte të vlefshme

Çfarë është Steeping?

Rrëshqitja është njomje në një lëng të ngurtë në mënyrë që të nxjerrë shije ose ta zbusë atë, p.sh. kafe ose çaj. Për e-lëngje / e-lëngje, stepping nënkupton plakjen për të arritur një profil aromë të përmirësuar. Ngjashëm me pije alkoolike të tilla si verë ose uiski, e-lëngu zhvillon një profil të përpunuar, të rrumbullakët dhe të butë shije. Tradicionalisht kryer steeping kërkon shumë kohë os. Trajtimi tejzanor përshpejton reagimet kimike gjatë ngjitjes në mënyrë që rezultatet e dëshiruara të arrihen në një pjesë të kohës.

Çfarë është E-Liquid?

E-lëngjet janë gjithashtu të njohura si lëng i grirë ose e-lëngje dhe janë përzierja e përdorur në vaporizers dhe e-cigare. Përbërësi kryesor i e-lëngjeve / e-lëngjeve janë të ashtuquajturat PG dhe VG, që është shkurtim për Propylene Glycol dhe Glycerin perime. PG dhe VG funksionojnë si agjentë që prodhojnë avuj. Të dyja, PG dhe VG mund të përzier me raporte të ndryshme në mënyrë që të sigurojnë një lëng bazë për e-lëngjet, i cili ofron karakteristika specifike.
PG është pa shije, ka një viskozitet të ulët dhe përmban një pamje të qartë që e bën më të dukshëm shijen e e-lëngjeve.
VG ofron një notë të ëmbël dhe prodhon më shumë avuj.
Raportet e zakonshme janë midis 70/30 në 50/50 VG / PG. Varësisht nga shija e konsumatorit, raporti VG / PG mund të përshtatet. Për një ndjesi të butë të avullimit me një prodhim të vazhdueshëm të avullit, rekomandohet një raport më i lartë VG. Për një përvojë të fortë të nxehtësisë në fyt me aromë intensive (njëlloj si tymi i duhanit) një raport më i lartë PG është më i përshtatshëm.
E-lëngjet mund të përmbajnë nikotinë, megjithatë ekzistojnë një shumëllojshmëri e e-lëngje nikotinash, të cilat kanë vetëm përbërës flavor.
Shijet popullore të e-lëngjeve janë duhan, mentol, nenexhik, çokollatë, karamel, kanellë, kokosit, vanilje, herbs dhe flavors fruta si luleshtrydhe, mollë, kivi, mango etj.

Hielscher's high-power ultrasonic devices accelerate the steeping of e-juice.

Procesor tejzanor UP400St për mbirjen e lëngjeve të avullit

Kërkesë informacioni

Efektet me ultratinguj:

 • ekstraktim
 • Transferimi Mass
 • përzierje
 • degassing
 • Aging
 • Reagimi Maillard