Teknologjia e ultrazërit Hielscher

Tema Utrasonike: "Sonication - Aplikime dhe Avantazhe"

Sonication (quhet edhe ultrasonication) është aplikimi i frekuencave të ulëta, valë ultratinguj me intensitet të lartë në një medium të lëngët ose pastat. Cavitation akustike e gjeneruar nga sonication intensive krijon kushte energjike të dendura të tilla si dallimet e presionit të lartë dhe të temperaturës, si dhe forcat e mëdha qethjeje dhe turbulences. Ato forca gjeneruese ultrasonically thyejnë grimcat dhe pikat, pengojnë qelizat dhe iniciojnë reaksion kimik. Për shkak të këtyre efekteve, sonication është përdorur për homogjenizimin, lagështim-mulliri & shpërndarjen, emulsifikimin, nxjerrjen dhe sonochemistry. Lexoni më shumë për avantazhet e shumëfishta të sonication dhe mësoni se si procesi juaj mund të përfitojnë nga aplikimi i ultrazërit të energjisë!

UIP2000hdT - një ultrasonicator performancë të lartë 2000W për mullirin industrial të grimcave nano.UIP2000hdT - një ultrasonicator performancë të lartë 2000W për mullirin industrial të grimcave nano.

12 faqe në lidhje me këtë temë janë duke u treguar:

Rezervuar tejzanor i trazuar për përpunimin e serisë

Miksera me rreptësi të lartë për prodhimin e kafshëve shtëpiake

Prodhimi i ushqimit për kafshët shtëpiake kërkon pajisje të besueshme të përzierjes me qethje të lartë për të përgatitur përzierje homogjene të përbërësve të ndryshëm. Mikserët tejzanor sigurojnë forca me rreze ultrase të lartë që mund të përpunojnë slurries dhe brumë shumë viskoz. Për më tepër, miksera tejzanor përdoren për të prodhuar nano-emulsione të qëndrueshme dhe…

https://www.hielscher.com/high-shear-mixers-for-pet-food-manufacturing.htm
The Hielscher Ultrasonics SonoStation is an easy-to-use ultrasonic high-shear mixer setup for production scale. (Click to enlarge!)

Prodhimi i efektshëm i ekstrakteve të HOPS-it nga Sonication

Ekstraktet e hopit dhe hopit janë përbërës thelbësorë për prodhimin e birrës. Alfa-acidet a-kariofileni (humuloni) dhe beta-kariofileni (humuleni) janë komponime të rëndësishme aromë, të cilat i japin birrës hidhërimin e saj dhe kontribuojnë në aromën, strukturën e shkumës dhe qëndrueshmërinë mikrobiologjike. Nxjerrja tejzanor…

https://www.hielscher.com/efficient-production-of-hops-extracts-by-sonication.htm

Kërkoni për më shumë informacion

Nëse nuk e gjetët atë që po kërkoni, ju lutemi na kontaktoni!

Ju lutem vini re tonë Politika e privatësisë.