Rezultatet e kerkimit per: tel wire

Hielscher Ultrasonics prodhon përpunues tejzanor me performancë të lartë për pastrimin efikas të telave, shufrave, kabllove, shiritave, tubave dhe materialeve të tjera të pafund. Kavitacioni tejzanor largon lubrifikantët, sapunët, stearatet, yndyrat, pluhurin dhe papastërtitë e tjera në mënyrë efektive nga materialet e pafund. Duke aplikuar valë të fuqishme tejzanor, sistemet e pastrimit tejzanor të telit Hielscher mund të operohen duke përdorur vetëm ujë ose në kombinim me agjentë të butë pastrimi. Pastrimi tejzanor i telit nuk është vetëm shumë efikas, por gjithashtu miqësor ndaj mjedisit. Portofoli i Hielscher i sistemeve të ndryshme të pastrimit të telave me shpejtësi të ndryshme të xhiros dhe gjurmëve të këmbëve ofron vendosjen ideale të pastrimit për linjën tuaj të përpunimit të telit.

Pastrimi tejzanor i telit në një proces të vazhdueshëm inline

Gjetur 8 klikime:

Reaktor me grup tejzanor për përpunimin industrial të ushqimit si homogjenizimi, nxjerrja ose pasterizimi.

Industri specifike tejzanor Zgjidhje

Pajisjet Hielscher tejzanor janë përdorur në shumë industri, të tilla si lëndë djegëse të rinovueshme & biomasa, ushqimi & pije, bojë & bojë, veshje, tela dhe kabllo, ose përpunim kimik. Rritja e algave dhe nxjerrja e vajit të algave pajisjet tejzanor Hielscher aplikohen në të vazhdueshme…

https://www.hielscher.com/industries.htm
Homogjenizuesi ultrasonik i desktopit UIP1000hdT është një përpunues ushqimi që përdoret për emulsifikimin dhe stabilizimin e vezëve të lëngshme dhe vezëve kremoze të pijeve.

Ultrasonics: Aplikime dhe Proceset

Ultratingulli është një metodë e përpunimit mekanik që krijon kavitacion akustik dhe forca fizike shumë intensive. Prandaj, ultrasonikët përdoren për aplikime të shumta si përzierja, homogjenizimi, bluarja, shpërndarja, emulsifikimi, nxjerrja, degazimi dhe reaksionet sono-kimike. Më poshtë, do të mësoni gjithçka rreth…

https://www.hielscher.com/technolo.htm
Logoja Hielscher Ultrasonics - Prodhuesi kryesor në mbarë botën i aparateve sonikë me performancë të lartë

Na kontaktoni / kërkoni më shumë informacion

Kontaktoni Hielscher Ultrasonics përmes telefonit, emailit ose vizitoni selinë tonë në Teltow, Gjermani. Pavarësisht nëse jeni të interesuar të blini një homogjenizues laboratori tejzanor për objektin tuaj të kërkimit ose një sonikator industrial për prodhimin tuaj industrial, Hielscher Ultrasonics do t'ju ofrojë…

https://www.hielscher.com/email.htm

Kërkoni për më shumë informacion

Nëse nuk e gjetët atë që po kërkoni, ju lutemi na kontaktoni!

Ju lutem vini re tonë Politika e privatësisë.

Ne do të jemi të lumtur të diskutojmë procesin tuaj.

Le të kontaktojmë.